21 липня 2017 року в будинку школяра та учнівської молоді міста Хотина відбувся круглий стіл на тему: “Місцеві громади проти пластикового забруднення довкілля”

Захід було організовано Хотинською імською радою, Хотинською міською організацією Партії Зелених України, спільно з національним природними парками “Хотинський” і “Подільські товтри”.
Мета круглого столу: поширення інформації про гостроту і масштабність проблеми пластикового забруднення серед проживання; стимулювання соціальної відповідальності бізнесу;прийняття відповідних рішень місцевою владою і їх реалізація на основі міжсекторального (влада-бізнес-громадскість).
Повсякденне використання пластика одноразового споживання (пакувальні матеріали, пакети, одноразовий посуд і столове приладдя) призводить до високого рівня забруднення навколишнього середовища та нераціонального використання ресурсів. Подальше використання пластика одноразового вживання навіть в сьогоднішніх обсягах за лічені роки призведе до екологічної катастрофи. Тому в багатьох країнах світу вже прийняті і діють нормативні акти, які вводять пряму заборону використання пластика одноразового вживання. Зате, споживачам пропонуються аналоги, які повністю безпечні для людини і не шкодять навколишньому середовищу.
Забруднення навколишнього середовища пластиком зараз перетворилося в особливу проблему поводження з твердими побутовими відходами, оскільки пластик складає їх більшу частину і мінімізація використання пластика одноразового використання є необхідною умовою зменшення обсягів побутових відходів.
Необхідне прийняття системних заходів щодо поступового поетапного скорочення і згодом, досягнення повної відмови від використання пластика одноразового використання. Для досягнення цієї мети необхідно розробити відповідні системні підходи для інформування споживачів про наслідки використання одноразового пластику і розробити і впровадити правила їх утилізації; повинні бути опрацьовані механізми, що спрямовані на поступове поетапне заміщення пластика одноразового вживання аналогічнимии екологічно безпечними товарами тощо.
Хотин орієнтований на сучасні тенденції запобігання забрудненню навколишньогго середовища. Створеня в ході роботи відповідних пропозицій і їх реалізації – стало б прикладом для наслідвання в Україні.
Учасник круглого столу – голова Партії Зелених України Кононов Віталій Миколайович акцентував увагу присутніх на значному поступі в місті Хотині щодо покращення ситуації з роздільним накопиченням ТПВ та діяльність міського голови Головьова Миколи Олексійовича в цьому напрямку. Зокрема його ініціативи зі встановлення клітей для збору петпляшки на території міста.